| Part Number | BLM41PG600SN1L |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Manufacturing |
| Quantity in stock | 176620 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Chip Bead 60Ohm 100MHz Ferrite 6A 1806 Embossed T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | BLM41PG600SN1L |
| Datasheet download |
| Part Number | BLM41PG600SN1L |
|---|---|
| Package/Case | 1806 |
| MSL Level | 2 |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Max Processing Temp | 260|265 |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Product Dimensions | 4.5 x 1.6 x 1.6 mm |
| Product Depth | 1.6 mm |
| Product Height | 1.6 mm |
| Product Length | 4.5 mm |
| Replacement Part Number | PART-BLM41PG600SN1L |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Abracon | 2.0*1.6*0.9 MM, SAW FILTER Download PDF datasheet for AFS20A20-1227.60-T3.pdf |
|
Sumida | CRHCDRH12D77BT150NP-101MC POWER IND. SMD Download PDF datasheet for CDRH12D77BT150NP-101MC.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead Mono-Layer 1K Ohm 100MHz Ferrite 400mA 1206 T R Download PDF datasheet for HZ1206D102R-15.pdf |
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 33uH 20% 100KHz Ferrite 1.4A T R Download PDF datasheet for SRN6045-330M.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 4.7mH 10% 1KHz 30Q-Factor Ferrite 80mA T R Download PDF datasheet for SDR0805-472KL.pdf |
|
Pulse | Ind Power Wirewound 2.3uH 25% 100KHz 7A T R Download PDF datasheet for PG0083.232NLT.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 49.64uH 198.6uH 20% 100KHz Ferrite 1.15A 0.573A T R Download PDF datasheet for DRQ74-470-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 10uH 20% 1KHz 10Q-Factor Ferrite 1.3A T R Download PDF datasheet for SDR0503-100ML.pdf |
|
Pulse | Ind Power Bead Shielded Wirewound 200uH 10% 30A T R Download PDF datasheet for PA2509.201NLT.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | Ind Chip Bead Shielded Multi-Layer 30 Ohm 25% 100MHz Ferrite 6A 1206 T R Download PDF datasheet for PZ3216U300-6R0TF.pdf |