| Part Number | LQH66SN2R2M03L |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Manufacturing |
| Quantity in stock | 220720 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Chip Shielded Wirewound 2.2uH 20% 1MHz Ferrite 3.3A 2525 Embossed T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | LQH66SN2R2M03L |
| Datasheet download |
| Part Number | LQH66SN2R2M03L |
|---|---|
| Protection Style | Shielded |
| Test Frequency | 1 MHz |
| Type | Power Chip |
| Product Dimensions | 6.6 x 6.6 x 5 mm |
| Technology | Wirewound |
| Package/Case | 2525 |
| Lead Finish | Tin/Copper |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 20 % |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Max Processing Temp | 260 |
| Core Material | Ferrite |
| Product Depth | 6.6 mm |
| Product Height | 5 mm |
| Product Length | 6.6 mm |
| Replacement Part Number | PART-LQH66SN2R2M03L |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 6.2uH 30% 100KHz 7Q-Factor Ferrite 2.2A T R Download PDF datasheet for SRR5028-6R2Y.pdf |
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 1.3A 1515 T R Download PDF datasheet for SRN4018-100M.pdf |
|
Pulse | Ind Power Bead Wirewound 220nH 20% 25A T R Download PDF datasheet for PA1211.221NLT.pdf |
|
Pulse | SMT ROUND WIRE COIL INDUCTOR Download PDF datasheet for PG0926.102ANLT.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded 6.8uH 20% 100KHz Carbonyl Powder 9A T R Download PDF datasheet for SRP1238A-6R8M.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 220uH 10% 1KHz 50Q-Factor Ferrite 700mA T R Download PDF datasheet for SDR1005-221KL.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 1.8uH 30% 100KHz 8.9Q-Factor Ferrite 2.6A T R Download PDF datasheet for SRR5018-1R8Y.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Iron 5.5A T R Download PDF datasheet for SRP7030-4R7M.pdf |
|
Pulse | Ind Power Shielded Wirewound 1.4uH 30% 100KHz 11A T R Download PDF datasheet for P1170.142NLT.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Chip Bead Shielded Multi-Layer 600Ohm 25% 100MHz Ferrite 300mA 0402 T R Download PDF datasheet for BK 1005HW601-T.pdf |