| Part Number | 1-1624094-9 |
|---|---|
| Manufacturer | TE Connectivity |
| Quantity in stock | 712360 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Chip Molded Unshielded Wirewound 5.6uH 10% 7.96MHz 50Q-Factor Ferrite 300mA 1812 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 1-1624094-9 |
| Datasheet download |
| Part Number | 1-1624094-9 |
|---|---|
| Test Frequency | 7.96 MHz |
| Protection Style | Molded/Unshielded |
| Operating Temperature | -30 to 100 °C |
| Package/Case | 1812 |
| Max Processing Temp | 245|260 |
| Product Dimensions | 4.8 x 3.4 x 3.4 mm |
| Technology | Wirewound |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 10 % |
| Product Depth | 3.4 mm |
| Product Height | 3.4 mm |
| Product Length | 4.8 mm |
| Replacement Part Number | PART-1-1624094-9 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 10.47uH 41.88uH 20% 100KHz Ferrite 6.04A 3.02A T R Download PDF datasheet for DRQ127-100-R.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Bead Shielded Multi-Layer 50Ohm 25% 100MHz Ferrite 6A 1206 T R Download PDF datasheet for ILHB1206ER500V.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 47uH 30% 100KHz 21Q-Factor Ferrite 1.5A T R Download PDF datasheet for SRU8043-470Y.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Power Chip Shielded Wirewound 4.7uH 30% 1MHz Ferrite 1A 1210 Embossed T R Download PDF datasheet for LQH32PN4R7NN0L.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Chip Bead Shielded Multi-Layer 2.5KOhm 25% 100MHz Ferrite 200mA 0603 T R Download PDF datasheet for BK 1608LM252-T.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 2.3uH 15% 300KHz Ferrite 22.3A T R Download PDF datasheet for HC1-2R3-R.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | W W SMD POWER INDUCTORS 2.0\u00d71.6\u00d71.0MM - |
|
Murata Manufacturing | Ind Power Chip Unshielded Wirewound 1uH 20% 1MHz Ferrite 800mA 1210 Embossed T R Download PDF datasheet for LQH32CN1R0M23L.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 6.8uH 10% 100KHz Ferrite 9.4A T R Download PDF datasheet for HCF1007-6R8-R.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | Ind Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Ferrite 1.3A Tape Download PDF datasheet for SWPA3015S4R7MT.pdf |