| Part Number | ELL6PG3R3N |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 525390 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Choke Coil Shielded 3.3uH 30% 100KHz 2A 2424 Embossed Carrier T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ELL6PG3R3N |
| Datasheet download |
| Part Number | ELL6PG3R3N |
|---|---|
| Protection Style | Shielded |
| Lead Finish | Tin |
| Tolerance | 30 % |
| Package/Case | 2424 |
| Product Dimensions | 6.3 x 6.3 x 2 mm |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Max Processing Temp | 260 |
| Rad Hard | No |
| Product Depth | 6.3 mm |
| Product Height | 2 mm |
| Product Length | 6.3 mm |
| Replacement Part Number | PART-ELL6PG3R3N |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Vishay | Ind Chip Wirewound 72nH 2% 150MHz 35Q-Factor Ceramic 400mA 0603 T R Download PDF datasheet for IMC0603ER72NG01.pdf |
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 2.5A T R Download PDF datasheet for SRN6045-100M.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | Inductor, SMD, MLCC, SDCL0603Q-02 Series, 0603, 33nH, \u00b15%, -55\u00baC~+125\u00baC, T R Download PDF datasheet for SDCL0603Q33NJT02.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead 150Ohm 100MHz Ferrite 300mA 1806 T R Download PDF datasheet for LI1806C151R-10.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 10mH 10% 1KHz 100Q-Factor Ferrite 40mA T R Download PDF datasheet for SDR0906-103KL.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 600Ohm 25% 100MHz Ferrite 500mA 0603 Paper T R Download PDF datasheet for BLM18AG601SN1D.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz Ferrite 1.37A 1212 T R Download PDF datasheet for NRH3012T 2R2MN.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz Ferrite 1.03A 2020 Carrier T R Download PDF datasheet for CDPH4D19FNP-470MC.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 2.3uH 15% 300KHz Ferrite 22.3A T R Download PDF datasheet for HC1-2R3-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 1.5uH 20% 100KHz Iron 10A T R Download PDF datasheet for SRP7030-1R5FM.pdf |