| Part Number | BKP2125HS600-T |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 485580 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Chip Bead Multi-Layer 60Ohm 25% 100MHz Ferrite 3A 0805 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | BKP2125HS600-T |
| Datasheet download |
| Part Number | BKP2125HS600-T |
|---|---|
| Package/Case | 0805 |
| Max Processing Temp | 260 |
| Operating Temperature | -55 to 85 °C |
| Tolerance | 25 % |
| Technology | Multi-Layer |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Product Dimensions | 2.3 x 1.45 x 1.05 mm |
| Product Depth | 1.45 mm |
| Product Height | 1.05 mm |
| Product Length | 2.3 mm |
| Replacement Part Number | PART-BKP2125HS600-T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Eaton | Ind High Current Power Shielded Wirewound 900nH 20% 100KHz Powdered Iron 22A T R Download PDF datasheet for HCM1104-R90-R.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded 47uH 20% 100KHz Ferrite 2.71A T R Download PDF datasheet for DR125-470-R.pdf |
|
Pulse | Ind Power Shielded 22uH 100KHz 3.8A 12.24 X 12.24 X 8mm Download PDF datasheet for P1173.223NL.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 68uH 30% 100KHz 11Q-Factor Ferrite 800mA T R Download PDF datasheet for SRR6028-680Y.pdf |
|
Sumida | CRHCDRH3D23HPHF-470MC IND., 47UH, 20%, 7 - |
|
Bourns | Ind General Purpose Chip Wirewound 47uH 10% 2.52MHz 30Q-Factor Ferrite 75mA 1210 T R Download PDF datasheet for CM322522-470KL.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind High Current Chip Bead 60Ohm 25% 100MHz Ferrite 3A 0603 T R Download PDF datasheet for FBMH1608HM600-T.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz 6.6A 3232 T R Download PDF datasheet for IHLP3232CZER4R7M01.pdf |
|
Abracon | Ind Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Ferrite 1.6A 1212 T R Download PDF datasheet for ASPI-0315FS-4R7M-T2.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Chip Bead Multi-Layer 220Ohm 25% 100MHz Ferrite 800mA 0402 T R Download PDF datasheet for BKP1005 HS 221-T.pdf |