| Part Number | HKQ0603W39NJ-T |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 489670 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind High Frequency Chip Multi-Layer 39nH 5% 300MHz 7Q-Factor 0.14A 0201 Paper T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | HKQ0603W39NJ-T |
| Datasheet download |
| Part Number | HKQ0603W39NJ-T |
|---|---|
| Pin Count | 2 |
| Type | High Frequency Chip |
| Maximum Self Resonant Frequency | 1300 MHz |
| Package Dimensions | 0.6 x 0.3 x 0.3 mm |
| Tolerance | 5 % |
| Inductance | 39 nH |
| Technology | Multi-Layer |
| Maximum DC Resistance | 2000 MOhm |
| Minimum Quality Factor | 7@300MHz |
| Supplier Package | 0201 |
| Test Frequency | 300 MHz |
| Rad Hard | No |
| Maximum DC Current | 0.14 A |
| Maximum Processing Temperature | 260 °C |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Package/Case | 0201 |
| Product Depth | 0.3 mm |
| Product Height | 0.3 mm |
| Product Length | 0.6 mm |
| Replacement Part Number | PART-HKQ0603W39NJ-T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | Ind Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz Ferrite Tape Download PDF datasheet for SWPA4030S1R0MT.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 47uH 30% 100KHz 13Q-Factor Ferrite 700mA T R Download PDF datasheet for SRU5028-470Y.pdf |
|
Abracon | Ind Chip Wirewound 1uH 5% 7.9MHz 15Q-Factor Ferrite 245mA 0805 T R Download PDF datasheet for AISC-0805F-1R0J-T.pdf |
|
Abracon | Ind Chip Unshielded Wirewound 12nH 2% 250MHz 26Q-Factor Ceramic 640mA 0402 T R Download PDF datasheet for AISC-0402-12NG-T.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | Ind Power Shielded Wirewound 3.3uH 30% 100KHz Ferrite 4.8A Tape Download PDF datasheet for SWPA8040S3R3NT.pdf |
|
Eaton | IND 2.2uH, 3.5A, 2.5X2.0X1.2 SMT, 2Pads Download PDF datasheet for MPI2512V1-2R2-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 18uH 15% 1KHz 30Q-Factor Ferrite 1.25A T R Download PDF datasheet for SDR0604-180YL.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | W W SMD POWER INDU 3.0\u00d73.0\u00d71.2MM 47H Download PDF datasheet for SWPA3012S470MT.pdf |
|
Pulse | Ind Common Mode Choke 770uH 35% 4.7A Tube Download PDF datasheet for P0422NL.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Chip Wirewound 1uH 20% 7.96MHz Ferrite 1.075A 1207 Embossed T R Download PDF datasheet for LB3218T1R0MV.pdf |