| Part Number | ELL6SH5R6M |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 437850 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Choke Coil Shielded 5.6uH 20% 100KHz 1.8A Embossed Carrier T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ELL6SH5R6M |
| Datasheet download |
| Part Number | ELL6SH5R6M |
|---|---|
| Max Processing Temp | 260 |
| Package/Case | 6.9 X 6.5 X 3.3 |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 20 % |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Protection Style | Shielded |
| Lead Finish | Tin |
| Product Dimensions | 6.9 x 6.5 x 3.3 mm |
| Product Depth | 6.5 mm |
| Product Height | 3.3 mm |
| Product Length | 6.9 mm |
| Replacement Part Number | PART-ELL6SH5R6M |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Laird | Ind Chip 100Ohm 100MHz 3A 1206 Download PDF datasheet for HI1206N101R-10.pdf |
|
Bourns | BNSSRN6045TA-150M Download PDF datasheet for SRN6045TA-150M.pdf |
|
Sumida | Ind Power Unshielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz 1.9A Carrier T R Download PDF datasheet for CDC5D23BNP-3R3MC.pdf |
|
Panasonic | Ind High Frequency Chip Laser Cut 6.2nH 0.3nH 100MHz 8Q-Factor Ceramic 330mA 0402 T R Download PDF datasheet for ELJRF6N2DFB.pdf |
|
Bourns | Ind Chip Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz 35Q-Factor Ferrite 3A 1008 T R Download PDF datasheet for PM1008S-1R0M-RC.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind RF Chip Wirewound Download PDF datasheet for LQW15AN10NG80D.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded Wirewound 2.3uH 30% 100KHz Ferrite 3.6A 2424 T R Download PDF datasheet for NRS6045T 2R3NMGK.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 1mH 10% 1KHz 65Q-Factor Ferrite 220mA T R Download PDF datasheet for SRR1005-102K.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | Ind Power Wirewound 2.2uH 20% 1MHz Ferrite 5A T R Download PDF datasheet for WPN4020H2R2MT.pdf |
|
Panasonic | Ind Power Choke Coil 560nH 20% 100KHz 21A T R Download PDF datasheet for ETQP4LR56WFC.pdf |