| Part Number | P0595NL |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 225800 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Wirewound 10.5uH 42uH 15% 19A 9.5A Tube |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | P0595NL |
| Datasheet download |
| Part Number | P0595NL |
|---|---|
| Product Dimensions | 30.99 x 25.4 x 12.7 mm |
| Technology | Wirewound |
| Max Processing Temp | 245 |
| Rad Hard | No |
| Package/Case | 30.99 X 25.4 X 12.7 |
| Operating Temperature | -40 to 130 °C |
| Tolerance | 15 % |
| Product Depth | 25.4 mm |
| Product Height | 12.7 mm |
| Product Length | 30.99 mm |
| Replacement Part Number | PART-P0595NL |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | Inductor, SMD, MLCC, SDCL0603Q-02 Series, 0603, 4.7nH, \u00b10.1nH, -55\u00baC~+125\u00baC, T R Download PDF datasheet for SDCL0603Q4N7BT02.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Bobbin Core 150uH 10% 100KHz 24Q-Factor Ferrite 550mA T R Download PDF datasheet for PM105SB-151K-RC.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 100uH 30% 100KHz 15Q-Factor Ferrite 470mA T R Download PDF datasheet for SRU5028-101Y.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz 10.5A 3232 T R Download PDF datasheet for IHLP3232DZER2R2M01.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 5.57A T R Download PDF datasheet for DRA125-100-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 6.5uH 20% 1KHz 25Q-Factor Ferrite 6A T R Download PDF datasheet for SRR1208-6R5ML.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 300uH 1200uH 20% Iron 320mA 160mA T R Download PDF datasheet for PM3602-300-RC.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 30% 100KHz 18Q-Factor Ferrite 1.8A T R Download PDF datasheet for SRU5028-100Y.pdf |
|
Eaton | Ind Power 100nH 20% 1MHz Ferrite 56A T R Download PDF datasheet for CL1208-3-100TR-R.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 4.7uH 20% 300KHz Ferrite 17A T R Download PDF datasheet for HC2LP-4R7-R.pdf |