| Part Number | ELJRF4N7DFB |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 149390 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind High Frequency Chip Laser Cut 4.7nH 0.3nH 100MHz 8Q-Factor Ceramic 360mA 0402 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ELJRF4N7DFB |
| Datasheet download |
| Part Number | ELJRF4N7DFB |
|---|---|
| Package/Case | 0402 |
| Lead Finish | Tin |
| Product Dimensions | 1.05 x 0.55 x 0.55 mm |
| Technology | Laser Cut |
| Max Processing Temp | 260 |
| Tolerance | 0.3 nH |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Operating Temperature | -20 to 85 °C |
| Rad Hard | No |
| Product Depth | 0.55 mm |
| Product Height | 0.55 mm |
| Product Length | 1.05 mm |
| Replacement Part Number | PART-ELJRF4N7DFB |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Pulse | Ind Power Bead Wirewound 320nH 20% 41A T R Download PDF datasheet for PA0513.321NLT.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 22uH 30% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 2.2A T R Download PDF datasheet for SRU1038-220Y.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | Inductor, SMD, MLCC, SDCL0603Q-02 Series, 0603, 8.2nH, \u00b15%, -55\u00baC~+125\u00baC, T R Download PDF datasheet for SDCL0603Q8N2JT02.pdf |
|
Panasonic | Ind Power Choke Coil 1.06uH 20% 100KHz 16A T R Download PDF datasheet for ETQP6F1R1BFA.pdf |
|
TAIYO YUDEN | TYCNRS5040T220MMCKV INDC-IND 22UH,20%,1. Download PDF datasheet for NRS5040T220MMCKV.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind RF Chip Thin Film 2.3nH 0.1nH 500MHz 14Q-Factor 500mA 0201 Paper T R Download PDF datasheet for LQP03TN2N3B02D.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Wirewound 1uH 30% 100KHz Ferrite 4A Embossed T R Download PDF datasheet for NRS5030T1R0NMGJV.pdf |
|
NIC Components | Ind High Current Chip Bead 600Ohm 25% 100MHz Ferrite 1A 0603 T R Download PDF datasheet for NCB-H0603R601TR100F.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz Ferrite 9.26A T R Download PDF datasheet for DR125-3R3-R.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 3.4uH 20% 100KHz Ferrite 16A Carrier T R Download PDF datasheet for CDEP147NP-3R4MC-95.pdf |