| Part Number | MI0805K400R-10 |
|---|---|
| Manufacturer | Laird |
| Quantity in stock | 390660 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Chip Bead Shielded 40Ohm 25% 100MHz Ferrite 1.5A 0805 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | MI0805K400R-10 |
| Datasheet download |
| Part Number | MI0805K400R-10 |
|---|---|
| Lead Finish | Matte Tin |
| Product Dimensions | 2.2 x 1.45 x 1.1 mm |
| Protection Style | Shielded |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Tolerance | 25 % |
| Type | Chip Bead |
| Package/Case | 0805 |
| Max Processing Temp | 260 |
| Core Material | Ferrite |
| Product Depth | 1.45 mm |
| Product Height | 1.1 mm |
| Product Length | 2.2 mm |
| Replacement Part Number | PART-MI0805K400R-10 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Eaton | INDUCTOR, FLAT PAC,100NH,2 PADS, SMT Download PDF datasheet for FP0906R1-R10-R.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 110nH 10% 100KHz Ferrite 57A T R Download PDF datasheet for FP1308R1-R11-R.pdf |
|
NIC Components | Ind Chip Bead 470Ohm 25% 100MHz Ferrite 350mA 0603 T R Download PDF datasheet for NCB0603R471TR035F.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Common Mode Choke Wirewound 120Ohm 25% 100MHz 370mA 0805 Embossed T R Download PDF datasheet for DLW21SN121SQ2L.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded 1.5uH 30% 100KHz Ferrite 3.6A Embossed T R Download PDF datasheet for NRS5024T1R5NMGJ.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind High Current Chip Bead 60Ohm 25% 100MHz Ferrite 3A 0603 T R Download PDF datasheet for FBMH1608HM600-T.pdf |
|
NIC Components | Ind Chip Bead 120Ohm 25% 100MHz Ferrite 600mA 0603 T R Download PDF datasheet for NCB0603R121TR060F.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 120 Ohm 25% 100MHz Ferrite 3A 0805 Paper T R Download PDF datasheet for BLM21PG121SN1D.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 300nH 10% 100KHz Ferrite 60A T R Download PDF datasheet for FP1007R1-R30-R.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Coil Shielded 68uH 20% 100KHz 400mA Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELL6RH680M.pdf |