| Part Number | ETQP5M4R7YFC |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 475600 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Choke Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Metal 13.1A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ETQP5M4R7YFC |
| Datasheet download |
| Part Number | ETQP5M4R7YFC |
|---|---|
| Package/Case | 11.2 X 10.4 X 5.4 |
| Product Dimensions | 11.2 x 10.4 x 5.4 mm |
| Technology | Wirewound |
| Rad Hard | No |
| Core Material | Metal |
| Type | Power Choke |
| Tolerance | 20 % |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Operating Temperature | -40 to 150 °C |
| Product Depth | 10.4 mm |
| Product Height | 5.4 mm |
| Product Length | 11.2 mm |
| Replacement Part Number | PART-ETQP5M4R7YFC |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 110nH 10% 100KHz Ferrite 57A T R Download PDF datasheet for FP1308R1-R11-R.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Chip Wirewound 100uH 20% 100KHz Ferrite 340mA 1210 T R Download PDF datasheet for CBC3225T101MR.pdf |
|
Panasonic | Ind Chip Wirewound 35mH 40% 1.9mA T R Download PDF datasheet for ELT3KN018C.pdf |
|
Laird | Ind Common Mode Choke 170 Ohm 20A 3440 T R Download PDF datasheet for CM3440Z171R-10.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 11.2uH 20% Ferrite 1.47A T R Download PDF datasheet for VP3-0138-R.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 101.6uH 406.4uH 20% 100KHz Ferrite 860mA 430mA T R Download PDF datasheet for DRQ74-101-R.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 5uH 30% 100KHz Ferrite 2.4A Carrier T R Download PDF datasheet for CDRH6D28NP-5R0NC.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 68uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 1A T R Download PDF datasheet for SDR0906-680KL.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 1uH 15% 100KHz 23.7A T R Download PDF datasheet for HC9-1R0-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 1.5uH 20% 1KHz 23Q-Factor Ferrite 1.9A T R Download PDF datasheet for SDR0302-1R5ML.pdf |