| Part Number | PA0512.700NLT |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 488560 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Bead Wirewound 72nH 20% 31A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | PA0512.700NLT |
| Datasheet download |
| Part Number | PA0512.700NLT |
|---|---|
| Maximum Self Resonant Frequency | |
| Minimum Quality Factor | |
| Core Material | |
| Impedance | |
| Inductance | |
| Rad Hard | No |
| Technology | Wirewound |
| Maximum DC Current | |
| Tolerance | 20 % |
| Maximum DC Resistance | 320 uOhm |
| Operating Temperature | -40 to 130 °C |
| Product Dimensions | 7 x 7 x 4.96 mm |
| Type | Power Bead |
| Package/Case | 7 X 7 X 4.96 |
| Product Depth | 7 mm |
| Product Height | 4.96 mm |
| Product Length | 7 mm |
| Replacement Part Number | PART-PA0512.700NLT |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Laird | FIXED INDUCTORS 47UH 20% -40C +125C - |
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 1uH 30% 100KHz Ferrite 3.6A 2020 T R Download PDF datasheet for SRN5020-1R0Y.pdf |
|
Bourns | Ind Line Filter Toroid 10uH 200Ohm 30% 1KHz Ferrite 1.6A T R Download PDF datasheet for SRF0905A-100Y.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 120Ohm 25% 100MHz Ferrite 2A 0603 Paper T R Download PDF datasheet for BLM18PG121SN1D.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 10.53uH 42.11uH 25% 100KHz Amorphous Metal 4.67A 2.33A T R Download PDF datasheet for CTX10-4A-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Bobbin Core 47uH 20% 100KHz Ferrite 1.6A T R Download PDF datasheet for PM3340-470M-RC.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded 10uH 20% 100KHz Carbonyl Powder 10A T R Download PDF datasheet for SRP1265A-100M.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind RF Chip Multi-Layer 18nH 5% 100MHz 8Q-Factor Air 300mA 0402 Paper T R Download PDF datasheet for LQG15HS18NJ02D.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 22uH 15% 1KHz 42Q-Factor Ferrite 1.4A T R Download PDF datasheet for SRR1005-220Y.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 570nH 15% 300KHz Ferrite 37.83A T R Download PDF datasheet for HC1-R57-R.pdf |