| Part Number | PE-1008CD120GTT |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 198680 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind RF Chip Wirewound 12nH 2% 50MHz 50Q-Factor Ceramic 1A 1008 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | PE-1008CD120GTT |
| Datasheet download |
| Part Number | PE-1008CD120GTT |
|---|---|
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Test Frequency | 50 MHz |
| Product Dimensions | 2.92 x 2.79 x 2.29 mm |
| Max Processing Temp | 245|260 |
| Tolerance | 2 % |
| Type | RF Chip |
| Lead Finish | Tin|Gold |
| Technology | Wirewound |
| Package/Case | 1008 |
| Core Material | Ceramic |
| Product Depth | 2.79 mm |
| Product Height | 2.29 mm |
| Product Length | 2.92 mm |
| Replacement Part Number | PART-PE-1008CD120GTT |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TE Connectivity | Ind High Frequency Chip Unshielded Wirewound 68nH 5% 250MHz 60Q-Factor 500mA 0805 T R Download PDF datasheet for 36502A68NJTDG.pdf |
|
TDK | Ind Power Shielded Wirewound 82uH 20% 100KHz Ferrite 2.1A Blister T R Download PDF datasheet for B82477P4823M.pdf |
|
Sumida | FIX IND., 0.15UH, 20%, 0.9MOHM, 50A, SMD - |
|
Sumida | CRH0530CDMCCDS-R68MC FIXED IND. 6.8UH 20 Download PDF datasheet for 0530CDMCCDS-R68MC.pdf |
|
Laird | Ind Power Shielded 3.3uH 20% 100KHz 10A T R Download PDF datasheet for MGV10043R3M-10.pdf |
|
Pulse | Ind Power Bead Wirewound 215nH 15% 100KHz 41A T R Download PDF datasheet for PA2607.211NLT.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | Ind Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz Ferrite Tape Download PDF datasheet for SWPA6045S2R2MT.pdf |
|
TDK | Ind High Current Chip Molded Wirewound 10uH 10% 2.52MHz 10Q-Factor Ferrite 1A 2220 Blister T R Download PDF datasheet for B82442H1103K.pdf |
|
Panasonic | Ind Power Choke Coil 2.5uH 20% 100KHz Metal 14A T R Download PDF datasheet for ETQP5M2R5YFK.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz 40Q-Factor Ferrite 1.2A T R Download PDF datasheet for SRR6603-6R8ML.pdf |