| Part Number | ELLVGG2R2N |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 198310 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Choke Coil Shielded 2.2uH 30% 100KHz 1.4A 1212 Embossed Carrier T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ELLVGG2R2N |
| Datasheet download |
| Part Number | ELLVGG2R2N |
|---|---|
| Product Dimensions | 3.2 x 3.2 x 1.5 mm |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Tolerance | 30 % |
| Protection Style | Shielded |
| Lead Finish | Tin |
| Package/Case | 1212 |
| Product Depth | 3.2 mm |
| Product Height | 1.5 mm |
| Product Length | 3.2 mm |
| Replacement Part Number | PART-ELLVGG2R2N |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Panasonic | Ind Power Choke Molded Wirewound 700nH 30% 100KHz 22.6A Download PDF datasheet for ETQPAF0R7EFA.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 68uH 30% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 1.2A T R Download PDF datasheet for SRU8043-680Y.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 22uH 20% 100KHz Ferrite 1.2A Carrier T R Download PDF datasheet for CDRH5D28RHPNP-220MC.pdf |
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 2.7uH 20% 100KHz Ferrite 2.3A 1515 T R Download PDF datasheet for SRN4018-2R7M.pdf |
|
Abracon | Ind Chip Molded Wirewound 270nH 20% 25.2MHz 30Q-Factor 450mA 1210 T R Download PDF datasheet for AISM-1210-R27M-T.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 100uH 10% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 720mA T R Download PDF datasheet for SDR0805-101KL.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind High Frequency Chip Multi-Layer 3nH 0.1nH 500MHz 15Q-Factor Ceramic 500mA 0201 Paper T R Download PDF datasheet for LG HKQ0603W3N0B-T.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 15uH 15% 100KHz 38Q-Factor Ferrite 5A T R Download PDF datasheet for SDR2207-150YL.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind High Frequency Chip Multi-Layer 4.7nH 0.3nH 100MHz 12Q-Factor Ceramic 220mA 0805 Embossed T R Download PDF datasheet for HK21254N7S-TV.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 1KOhm 25% 100MHz Ferrite 200mA 0402 Paper T R Download PDF datasheet for BLM15BD102SN1D.pdf |