| Part Number | BK1005HS680-TV |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 372910 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Chip Bead Multi-Layer 68Ohm 25% 100MHz Ferrite 700mA 0402 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | BK1005HS680-TV |
| Datasheet download |
| Part Number | BK1005HS680-TV |
|---|---|
| Technology | Multi-Layer |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Product Dimensions | 1 x 0.5 x 0.5 |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Tolerance | 25 % |
| Supplier Package | 0402 |
| Package/Case | 0402 |
| Max Processing Temp | 260 |
| Rad Hard | No |
| Pin Count | 2 |
| Product Depth | 0.5 mm |
| Product Height | 0.5 mm |
| Product Length | 1 mm |
| Replacement Part Number | PART-BK1005HS680-TV |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | Ind Power Bobbin Core 39uH 15% 1KHz Ferrite 800mA T R Download PDF datasheet for PM54-390L-RC.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 390uH 10% 1KHz 14Q-Factor Ferrite 800mA T R Download PDF datasheet for SRR1208-391KL.pdf |
|
Abracon | Ind Chip Multi-Layer 8.2nH 0.3nH 100MHz 9Q-Factor Ceramic 300mA 0402 T R Download PDF datasheet for AIMC-0402-8N2C-T.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 2.41A T R Download PDF datasheet for DR74-100-R.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz 11A 4040 T R Download PDF datasheet for IHLP4040DZER3R3M5A.pdf |
|
Panasonic | Ind Power Choke Wirewound 800nH 20% 100KHz 16A T R Download PDF datasheet for ETQP3H0R8BFA.pdf |
|
GOTREND TECHNOLOGY | Ind Power Choke Shielded 6.8uH 20% 100KHz 4.5A T R Download PDF datasheet for GSDRK74P-6R8M.pdf |
|
NIC Components | Ind Chip Bead 70Ohm 25% 100MHz Ferrite 300mA 1812 T R Download PDF datasheet for NCB1812D700TR030F.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz 12.5A 6767 T R Download PDF datasheet for IHLP6767GZER150M01.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz 18Q-Factor Ferrite 2.1A T R Download PDF datasheet for SRR1280-101M.pdf |