| Part Number | CSTCE12M0G15L14-R0 |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Manufacturing |
| Quantity in stock | 565680 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ceramic Resonator 12MHz 30pF 33pF 39pF 3-Pin SMD Emboss T R |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | Crystals |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | CSTCE12M0G15L14-R0 |
| Datasheet download |
| Part Number | CSTCE12M0G15L14-R0 |
|---|---|
| Lead Finish | Gold |
| Type | Ceramic Resonator |
| Package Dimensions | 3.2 x 1.3 x 0.7 mm |
| Frequency Tolerance | ±0.1 % |
| Load Capacitance | 30|33|39 pF |
| Pin Count | 3 |
| Supplier Package | SMD |
| Mode of Oscillation | Fundamental |
| Rad Hard | No |
| Standard Frequency | 12 MHz |
| Maximum Processing Temperature | 260 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Package | 3SMD |
| Replacement Part Number | PART-CSTCE12M0G15L14-R0 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Abracon | Crystal 12MHz 18pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for ABM3B-12.000MHZ-B4Y-T.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal 24MHz 18pF 4-Pin SMD Download PDF datasheet for Q22FA2380011400.pdf |
|
Diodes Incorporated | 26M 3225 XTAL SMD Download PDF datasheet for FL2600088.pdf |
|
Fox | Crystal 25MHz 20pF 2-Pin HC 49SD T R Download PDF datasheet for FOXSDLF 250F-20 TR.pdf |
|
Diodes Incorporated | SMD SEAM XTAL 3.2*2.5(4P), 54.000000MHZ Download PDF datasheet for FL5400046.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal 26MHz 10pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for Q22FA1280007200.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal 26MHz 7.8pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for Q24FA20H0059600.pdf |
|
Seiko Instruments | SG-531P 16.000000MHZ - |
|
AVX | Crystal 48MHz 7pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for CX2016DB48000C0WLLA1.pdf |
|
Abracon | Crystal 25MHz 10pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for ABM8-25.000MHZ-10-D-1-G-T.pdf |