| Part Number | CSTCE8M00G55-R1 |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Manufacturing |
| Quantity in stock | 703930 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ceramic Resonator 8MHz 30pF 33pF 39pF 3-Pin SMD Bulk |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | Crystals |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | CSTCE8M00G55-R1 |
| Datasheet download |
| Part Number | CSTCE8M00G55-R1 |
|---|---|
| Type | Ceramic Resonator |
| Standard Frequency | 8 MHz |
| Lead Finish | Gold |
| Package Dimensions | 3.2 x 1.3 x 0.7 mm |
| Pin Count | 3 |
| Frequency Tolerance | ±0.5 % |
| Load Capacitance | 30|33|39 pF |
| Rad Hard | No |
| Maximum Processing Temperature | 260 °C |
| Supplier Package | SMD |
| Mode of Oscillation | Fundamental |
| Mounting | Surface Mount |
| Package | 3SMD |
| Replacement Part Number | PART-CSTCE8M00G55-R1 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Abracon | Crystal 12MHz 18pF 2-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for ABM2-12.000MHZ-D4Y-T.pdf |
|
Diodes Incorporated | 40MHZ 3.2X2.5MM SMD SEAM CRYSTAL Download PDF datasheet for FL4000023.pdf |
|
TXC(NINGBO)CORPORATION | Crystal 24MHz 3pF 4-Pin SMD Download PDF datasheet for 7M24000192.pdf |
|
Diodes Incorporated | XTAL,5.0X3.2,10MHZ,10PF,15PPM Download PDF datasheet for FY1000017.pdf |
|
Vishay | Crystal 8MHz 20pF 2-Pin SMD Bulk Download PDF datasheet for XT9M20ANA8M.pdf |
|
Abracon | ABRABM8-16.000MHZ-10-B-1-U-T ULTRA MINIA Download PDF datasheet for ABM8-16.000MHZ-10-B-1-U-T.pdf |
|
Seiko Instruments | MA-505 20.0000M-C0 - |
|
Seiko Instruments | FC-13A 32.768000 KHZ Download PDF datasheet for X1A000091001200.pdf |
|
AVX | Crystal 12MHz 18pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for CX3225GB12000P0HPQCC.pdf |
|
Abracon | Crystal 25MHz 10pF \u00b120ppm 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for ABM11-25.000MHZ-D2X-T3.pdf |