| Part Number | DEBE33F472ZN3A |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Manufacturing |
| Quantity in stock | 436190 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 0.0047uF 3150V E -20% to 80% (13 X 6mm) Radial 7.5mm 85\u00b0C Ammo Pack |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Singlelayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | DEBE33F472ZN3A |
| Datasheet download |
| Part Number | DEBE33F472ZN3A |
|---|---|
| Tolerance | -20 to 80 % |
| Product Dimensions | 6 mm |
| Capacitance Value | 0.0047 uF |
| Seated Plane Height | 16 mm |
| Voltage(DC) | 3.15 kV |
| Dielectric | E |
| Termination Style | Radial |
| Mounting | Through Hole |
| Operating Temperature | -25 to 85 °C |
| Lead Pitch For Radial | 7.5 mm |
| Rad Hard | No |
| Package/Case | 13(Max) X 6(Max) |
| Lead Finish | Tin/Copper |
| Product Depth | 6(Max) mm |
| Product Diameter | 13(Max) mm |
| Replacement Part Number | PART-DEBE33F472ZN3A |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Vishay | Cap Ceramic 100pF 6000V X5F 20% (10.2 X 6.1mm) Radial 9.5mm 105\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for 564R60GAT10.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 390pF 50V X7R 10% (0.38 X 0.38 X 0.17mm) 125\u00b0C Waffle Pack Download PDF datasheet for GH0159391KA6N.pdf |
|
CTS | TUS831-000-X5F0-151J CER DISC CAPS,150PF - |
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 0.0047uF 250VAC E 20% (10 X 5mm) Radial 5mm 125\u00b0C Ammo Pack Download PDF datasheet for DE2E3KY472MN2AM01F.pdf |
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 0.01uF 250VAC F 20% (16 X 7mm) Radial 7.5mm Ammo Pack Download PDF datasheet for DE2F3KH103MN7A.pdf |
|
Vishay | Cap Ceramic 470pF 1000V Y5R 10% (7.5 X 4.5mm) Radial 5mm 125\u00b0C Ammo Pack Download PDF datasheet for F471K29Y5RN6UK5R.pdf |
|
Vishay | Cap Ceramic 0.0022uF 440VAC 300VAC Y5U 20% (9 X 5mm) Radial 7.5mm Ammo Pack Download PDF datasheet for VY2222M35Y5US6UV7.pdf |
|
NIC Components | Cap Ceramic 390pF 1000V Y5F 10% Radial 6.35mm 85\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for NCD391K1KVY5FF.pdf |
|
Vishay | Cap Ceramic 470pF 760VAC 500VAC K4000 20% (8 X 6mm) Radial 12.5mm Bulk Download PDF datasheet for WKP471MCPEF0KR.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 0.0022uF 400VAC 250VAC Y5U 20% (9 X 5mm) Radial 7.5mm 125\u00b0C Ammo Pack Download PDF datasheet for C927U222MYWDBA7317.pdf |