GA355DR7GF472KW01L Murata Manufacturing
GA355DR7GF472KW01L Images
Please contact us for more photos of GA355DR7GF472KW01L
Part Number GA355DR7GF472KW01L
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.0047uF 250VAC X7R 10% SMD 2220 Embossed T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level GA355DR7GF472KW01L
Datasheet download GA355DR7GF472KW01L.pdf
Request Quotation for GA355DR7GF472KW01L
GA355DR7GF472KW01L Specifications
Part Number GA355DR7GF472KW01L
Construction Flat
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Case Size 2220
Case Style Ceramic Chip
Max Processing Temp 270
Package/Case 2220
Operating Temperature -55 to 125 °C
Dielectric X7R
Capacitance Value 0.0047 uF
Voltage(AC) 250 V
Tolerance 10 %
Product Dimensions 5.7 x 5 x 2 mm
Product Depth 5 mm
Product Height 2 mm
Product Length 5.7 mm