GCJ21BR71H104KA01L Murata Manufacturing
GCJ21BR71H104KA01L Images
Please contact us for more photos of GCJ21BR71H104KA01L
Part Number GCJ21BR71H104KA01L
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.1uF 50V X7R 10% SMD 0805 125\u00b0C Embossed T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level GCJ21BR71H104KA01L
Datasheet download GCJ21BR71H104KA01L.pdf
Request Quotation for GCJ21BR71H104KA01L
GCJ21BR71H104KA01L Specifications
Part Number GCJ21BR71H104KA01L
Package/Case 0805
Case Style Ceramic Chip
Product Dimensions 2 x 1.25 x 1.25 mm
Case Size 0805
Voltage(DC) 50 V
Tolerance 10 %
Dielectric X7R
Rad Hard No
Construction Flat
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 125 °C
Capacitance Value 0.1 uF
Product Depth 1.25 mm
Product Height 1.25 mm
Product Length 2 mm