| Part Number | GCJ31CR72J223KXJ3L |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Manufacturing |
| Quantity in stock | 815690 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 0.022uF 630V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Embossed T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | GCJ31CR72J223KXJ3L |
| Datasheet download |
| Part Number | GCJ31CR72J223KXJ3L |
|---|---|
| Construction | Flat |
| Mounting | Surface Mount |
| Package/Case | 1206 |
| Voltage(DC) | 630 V |
| Lead Finish | Tin Over Nickel |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Dielectric | X7R |
| Capacitance Value | 0.022 uF |
| Tolerance | 10 % |
| Pin Count | 2 |
| Max Processing Temp | 260 |
| Rad Hard | No |
| Supplier Package | 1206 |
| Case Size | 1206 |
| Product Dimensions | 3.2 x 1.6 x 1.6 |
| Termination Style | Wraparound |
| Product Depth | 1.6 mm |
| Product Height | 1.6 mm |
| Product Length | 3.2 mm |
| Product Weight | 0.052 G |
| Replacement Part Number | PART-GCJ31CR72J223KXJ3L |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
AVX | Cap Ceramic 150pF 300V +90\u00b130ppm C 5% SMD 175\u00b0C T R Download PDF datasheet for SQCB9M151JATME.pdf |
|
KEMET | KEMC0402C103K3RAC3112 0.01 UF, + -10% T Download PDF datasheet for C0402C103K3RAC3112.pdf |
|
AVX | Cap MLCC SMD 0603 100V NP0 (C0G) 180pF \u00b15% Automotive 7\"T R Download PDF datasheet for 06031A181J4T2A.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 0.0022uF 50V X7R 10% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for C0805C222K5RACAUTO.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 100pF 1000V X7R 10% SMD 1210 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for 1210AC101KAT1A.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 0.022uF 50V X7R 10% SMD 0603 125\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for C0603X223K5RAC.pdf |
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 0.068uF 50V X7R 10% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for GRM188R71H683KA93D.pdf |
|
TDK | CERAMIC CAPACITORS 0.25UF 900VOLTS CERAL Download PDF datasheet for B58031U9254M062.pdf |
|
Vishay | Cap Ceramic 0.047uF 50V X7R 10% Radial 5mm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for K473K15X7RF5TH5.pdf |
|
Samsung Electro-Mechanics | Cap Ceramic 0.0015uF 50V C0G 5% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for CL10C152JB8NNNC.pdf |