| Part Number | GCM1885C1H100JA16D |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Manufacturing |
| Quantity in stock | 249420 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 10pF 50V C0G 5% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | GCM1885C1H100JA16D |
| Datasheet download |
| Part Number | GCM1885C1H100JA16D |
|---|---|
| Construction | Flat |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Mounting | Surface Mount |
| Capacitance Value | 10 pF |
| Max Processing Temp | 270 |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Case Size | 0603 |
| Product Dimensions | 1.6 x 0.8 x 0.8 mm |
| Package/Case | 0603 |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Dielectric | C0G |
| Voltage(DC) | 50 V |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 5 % |
| Product Depth | 0.8 mm |
| Product Height | 0.8 mm |
| Product Length | 1.6 mm |
| Replacement Part Number | PART-GCM1885C1H100JA16D |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
AVX | Cap Ceramic 0.0039uF 50V X7R 10% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 06035C392KAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 1uF 50V X7R 5% SMD 1825 125\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for 18255C105JAT2A.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 0.047uF 1000V X7R 10% SMD 1808 125\u00b0C Plastic T R Download PDF datasheet for C1808V473KDRACTU.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 10uF 35V X5R 10% SMD 1206 85\u00b0C T R Download PDF datasheet for 1206DD106KAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.0033uF 25V C0G 5% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 08053A332JAT2A.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Cap Ceramic 0.1uF 25V X5R 10% SMD 0402 85\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for TMK105BJ104KV-F.pdf |
|
Vishay | Cap Ceramic 0.047uF 200V X7R 20% SMD 1812 150\u00b0C Plastic T R Download PDF datasheet for VJ1812Y473MXCAT.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 100pF 100V C0G 5% Radial 2.54mm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for SR151A101JARTR1.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.0027uF 1500V X7R 20% SMD 1210 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for 1210SC272MAT1A.pdf |
|
Vishay | Cap Ceramic 180pF 50V X7R 10% SMD 0402 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for VJ0402Y181KXACW1BC.pdf |