GCM1885C1H3R9CA16D Murata Manufacturing
GCM1885C1H3R9CA16D Images
Please contact us for more photos of GCM1885C1H3R9CA16D
Part Number GCM1885C1H3R9CA16D
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 3.9pF 50V C0G 0.25pF SMD 0603 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level GCM1885C1H3R9CA16D
Datasheet download GCM1885C1H3R9CA16D.pdf
Request Quotation for GCM1885C1H3R9CA16D
GCM1885C1H3R9CA16D Specifications
Part Number GCM1885C1H3R9CA16D
Voltage(DC) 50 V
Supplier Package 0603
Rad Hard No
Pin Count 2
Termination Style Wraparound
Construction Flat
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.8
Tolerance 0.25 pF
Dielectric C0G
Capacitance Value 3.9 pF
Package/Case 0603
Lead Finish Tin Over Nickel
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.8 mm
Product Length 1.6 mm