| Part Number | GCM1885C1H680JA16D |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Manufacturing |
| Quantity in stock | 300140 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 68pF 50V C0G 5% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | GCM1885C1H680JA16D |
| Datasheet download |
| Part Number | GCM1885C1H680JA16D |
|---|---|
| Construction | Flat |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Mounting | Surface Mount |
| Max Processing Temp | 270 |
| Product Dimensions | 1.6 x 0.8 x 0.8 mm |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Case Size | 0603 |
| Dielectric | C0G |
| Package/Case | 0603 |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Capacitance Value | 68 pF |
| Voltage(DC) | 50 V |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 5 % |
| Product Depth | 0.8 mm |
| Product Height | 0.8 mm |
| Product Length | 1.6 mm |
| Replacement Part Number | PART-GCM1885C1H680JA16D |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
KEMET | Cap Ceramic 0.01uF 100V X7R 10% SMD 0805 125\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for C0805S103K1RAC.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 4.7uF 50V X5R 10% SMD 1206 85\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for 12065D475KAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.1uF 16V Y5V -20% to 80% SMD 0603 85\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 0603YG104ZAT2A.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Cap Ceramic 10uF 10V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for LMK316AB7106KLHT.pdf |
|
AVX | Capacitor SMD Ceramic 0201 Case 50Vdc C0G (NP0) Dielectric 18pF \u00b110% \u00f87\"T R Download PDF datasheet for 02015A180KAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.0022uF 50V X7R 10% SMD 0603 FlexiTerm 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 06035C222K4Z2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 100pF 100V C0G 10% Radial 2.54mm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for SR151A101KAATR1.pdf |
|
Dubilier Components | Cap Ceramic 3.9pF 50|63V C0G 0.1pF SMD 0603 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for DSU0603C3R9BN.pdf |
|
Vishay | Cap Ceramic 0.047uF 16V X7R 10% SMD 0402 150\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for VJ0402Y473KXJAC.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.22uF 16V Y5V -20% to 80% SMD 0603 85\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 0603YG224ZAT2A.pdf |