| Part Number | GCM188R71H683KA57D |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Manufacturing |
| Quantity in stock | 808390 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 0.068uF 50V X7R 10% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | GCM188R71H683KA57D |
| Datasheet download |
| Part Number | GCM188R71H683KA57D |
|---|---|
| Construction | Flat |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Mounting | Surface Mount |
| Max Processing Temp | 270 |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Case Size | 0603 |
| Product Dimensions | 1.6 x 0.8 x 0.8 mm |
| Package/Case | 0603 |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Dielectric | X7R |
| Capacitance Value | 0.068 uF |
| Rad Hard | No |
| Voltage(DC) | 50 V |
| Tolerance | 10 % |
| Product Depth | 0.8 mm |
| Product Height | 0.8 mm |
| Product Length | 1.6 mm |
| Replacement Part Number | PART-GCM188R71H683KA57D |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
KEMET | Capacitor, Ceramic, SMD, MLCC, FT-CAP, Temp Stable, 0.15 uF, + -10% Tol, 50 V, X7R, 0603 Download PDF datasheet for C0603X154K5RAC7867.pdf |
|
Johanson Dielectic | Cap 0.001uF 2000VDC X7R 10% SMD 1210 Embossed T R Download PDF datasheet for 202S41W102KV4E.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Cap Ceramic 4.7uF 25V X5R 10% SMD 0805 85\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for TMK212ABJ475KG-T.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 3.6pF 50V C0G 0.1pF SMD 0402 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for 04025U3R6BAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 100pF 10V X7R 20% SMD 0402 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 0402ZC101MAT2A.pdf |
|
KEMET | KEMC1206C101J1GAC7800 MULTILAYER CERAMIC Download PDF datasheet for C1206C101J1GAC7800.pdf |
|
TAIYO YUDEN | TYCCEXJMK107BJ475MA-T CAP SM 4.7UF 0603 Download PDF datasheet for CEXJMK107BJ475MA-T.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.47uF 50V Z5U 20% Axial 85\u00b0C T R Download PDF datasheet for SA305E474MAR.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 1uF 25V X5R 10% SMD 0805 85\u00b0C T R Download PDF datasheet for CM21X5R105K25AT.pdf |
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 0.047uF 50V X7R 5% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for GCM188R71H473JA55D.pdf |