GCM2165C1H101JA16D Murata Manufacturing
GCM2165C1H101JA16D Images
Please contact us for more photos of GCM2165C1H101JA16D
Part Number GCM2165C1H101JA16D
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 100pF 50V C0G 5% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level GCM2165C1H101JA16D
Datasheet download GCM2165C1H101JA16D.pdf
Request Quotation for GCM2165C1H101JA16D
GCM2165C1H101JA16D Specifications
Part Number GCM2165C1H101JA16D
Construction Flat
Lead Finish Matte Tin
Case Size 0805
Case Style Ceramic Chip
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 270
Capacitance Value 100 pF
Dielectric C0G
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Voltage(DC) 50 V
Package/Case 0805
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm