| Part Number | GCM2165C1H221JA16D |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Manufacturing |
| Quantity in stock | 346180 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 220pF 50V C0G 5% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | GCM2165C1H221JA16D |
| Datasheet download |
| Part Number | GCM2165C1H221JA16D |
|---|---|
| Construction | Flat |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Rad Hard | No |
| Product Dimensions | 2 x 1.25 x 0.6 mm |
| Mounting | Surface Mount |
| Dielectric | C0G |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Max Processing Temp | 270 |
| Tolerance | 5 % |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Case Size | 0805 |
| Voltage(DC) | 50 V |
| Package/Case | 0805 |
| Capacitance Value | 220 pF |
| Product Depth | 1.25 mm |
| Product Height | 0.6 mm |
| Product Length | 2 mm |
| Replacement Part Number | PART-GCM2165C1H221JA16D |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
AVX | Cap Ceramic 10uF 25V X5R 10% SMD 0805 85\u00b0C T R Download PDF datasheet for 08053D106KAT2A.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 680pF 100V C0G 2% SMD 1206 125\u00b0C Plastic T R Download PDF datasheet for C1206C681G1GAC7800.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.68uF 50V X7R 10% SMD 1812 125\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for 18125C684KAT2A.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 220pF 100V C0G 2% SMD 1206 125\u00b0C Plastic T R Download PDF datasheet for C1206C221G1GAC7800.pdf |
|
KEMET | CAP 100PF 2000VDC NPO 10% SMD 1206 Download PDF datasheet for C1206C101KGRACTU.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 0.0047uF 100V C0G 5% SMD 1206 125\u00b0C Plastic T R Download PDF datasheet for C1206C472J1GAC TU.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 0.0015uF 25V C0G 5% SMD 0603 125\u00b0C Punched Paper T R Download PDF datasheet for C0603C152J3GAC7867.pdf |
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 0.22uF 6.3V X5R 10% SMD 0402 85\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for GRM152R60J224KE19D.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 0.01uF 100V C0G 5% Radial 5.08mm 125\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for C330C103J1G5TA.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 330pF 25V X7R 10% SMD 0402 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 04023C331KAT2A.pdf |