1206ZC226KAT2A AVX
1206ZC226KAT2A Images
Please contact us for more photos of 1206ZC226KAT2A
Part Number 1206ZC226KAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 22uF 10V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 1206ZC226KAT2A
Datasheet download 1206ZC226KAT2A.pdf
Request Quotation for 1206ZC226KAT2A
1206ZC226KAT2A Specifications
Part Number 1206ZC226KAT2A
Tolerance 10 %
Case Style Ceramic chip
MSL Level 1
Pin Count 2
Supplier Package 1206
Rad Hard No
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 1.8(Max)
Case Size 1206
Capacitance Value 22 uF
Operating Temperature -55 to 125 °C
Package/Case 1206
Voltage(DC) 10 V
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260
Dielectric X7R
Construction Flat
Termination Style Wraparound
Lead Finish Tin Over Nickel
Product Depth 1.6 mm
Product Height 1.8(Max) mm
Product Length 3.2 mm