GCM2165C1H332JA16D Murata Manufacturing
GCM2165C1H332JA16D Images
Please contact us for more photos of GCM2165C1H332JA16D
Part Number GCM2165C1H332JA16D
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.0033uF 50V C0G 5% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level GCM2165C1H332JA16D
Datasheet download GCM2165C1H332JA16D.pdf
Request Quotation for GCM2165C1H332JA16D
GCM2165C1H332JA16D Specifications
Part Number GCM2165C1H332JA16D
Voltage(DC) 50 V
Capacitance Value 0.0033 uF
Rad Hard No
Package/Case 0805
Tolerance 5 %
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Construction Flat
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 270
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Style Ceramic Chip
Case Size 0805
Dielectric C0G
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm