0402YA4R7CAT2A AVX
0402YA4R7CAT2A Images
Please contact us for more photos of 0402YA4R7CAT2A
Part Number 0402YA4R7CAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 4.7pF 16V C0G 0.25pF SMD 0402 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 0402YA4R7CAT2A
Datasheet download 0402YA4R7CAT2A.pdf
Request Quotation for 0402YA4R7CAT2A
0402YA4R7CAT2A Specifications
Part Number 0402YA4R7CAT2A
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.56 mm
Package/Case 0402
Tolerance 0.25 pF
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 125 °C
Capacitance Value 4.7 pF
Voltage(DC) 16 V
Case Size 0402
Dielectric C0G
MSL Level 1
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.56(Max) mm
Product Length 1 mm