12067A3R3CAT2A AVX
12067A3R3CAT2A Images
Please contact us for more photos of 12067A3R3CAT2A
Part Number 12067A3R3CAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 3.3pF 500V C0G 0.25pF SMD 1206 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 12067A3R3CAT2A
Datasheet download 12067A3R3CAT2A.pdf
Request Quotation for 12067A3R3CAT2A
12067A3R3CAT2A Specifications
Part Number 12067A3R3CAT2A
Tolerance 0.25 pF
Case Size 1206
Dielectric C0G
MSL Level 1
Voltage(DC) 500 V
Rad Hard No
Lead Finish Matte Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Construction Flat
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.94 mm
Case Style Ceramic Chip
Capacitance Value 3.3 pF
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.94(Max) mm
Product Length 3.2 mm