| Part Number | GCM216R72A222KA37D |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Manufacturing |
| Quantity in stock | 277230 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 0.0022uF 100V X7R 10% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | GCM216R72A222KA37D |
| Datasheet download |
| Part Number | GCM216R72A222KA37D |
|---|---|
| Construction | Flat |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Mounting | Surface Mount |
| Max Processing Temp | 270 |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Capacitance Value | 0.0022 uF |
| Case Size | 0805 |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Dielectric | X7R |
| Voltage(DC) | 100 V |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 10 % |
| Package/Case | 0805 |
| Product Dimensions | 2 x 1.25 x 0.6 mm |
| Product Depth | 1.25 mm |
| Product Height | 0.6 mm |
| Product Length | 2 mm |
| Replacement Part Number | PART-GCM216R72A222KA37D |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Samsung Electro-Mechanics | Cap Ceramic 1uF 100VDC X7R 10% SMD 1210 Embossed T R Download PDF datasheet for CL32B105KCJNNNE.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.22uF 100V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for 12061C224K4T2A.pdf |
|
AVX | RADIAL LEADS SKYCAP Download PDF datasheet for SR305C224ARMTR.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 0.01uF 200V X7R 20% SMD 0805 125\u00b0C Plastic T R Download PDF datasheet for C0805C103M2RAC7800.pdf |
|
Vishay | Cap Ceramic 12pF 25V C0G 1% SMD 0402 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for VJ0402Q120FXXCW1BC.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.33uF 250V X7R 20% SMD 1812 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for 1812PC334MAT1A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.047uF 25V X8R 10% SMD 0603 150\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 06033F473K4Z2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 750pF 50V C0G 5% SMD 0603 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for 06035A751JAT2A.pdf |
|
Johanson Technology | Cap Ceramic 22pF 50V C0G 5% SMD 0402 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 500R07S220JV4T.pdf |
|
NIC Components | Cap Ceramic 91pF 50V C0G 1% SMD 0402 125\u00b0C Punched Paper T R Download PDF datasheet for NMC0402NPO910F50TRPF.pdf |