| Part Number | GCM21BR71C334KA37L |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Manufacturing |
| Quantity in stock | 709190 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 0.33uF 16V X7R 10% SMD 0805 125\u00b0C Embossed T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | GCM21BR71C334KA37L |
| Datasheet download |
| Part Number | GCM21BR71C334KA37L |
|---|---|
| Construction | Flat |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Case Size | 0805 |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Max Processing Temp | 270 |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Product Dimensions | 2 x 1.25 x 1.25 mm |
| Voltage(DC) | 16 V |
| Dielectric | X7R |
| Tolerance | 10 % |
| Rad Hard | No |
| Package/Case | 0805 |
| Capacitance Value | 0.33 uF |
| Product Depth | 1.25 mm |
| Product Height | 1.25 mm |
| Product Length | 2 mm |
| Replacement Part Number | PART-GCM21BR71C334KA37L |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Johanson Dielectic | Cap Ceramic 470pF 200V C0G 20% SMD 0805 125\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for 201R15N471MV4.pdf |
|
Samsung Electro-Mechanics | Cap Ceramic 180pF 50V C0G 1% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for CL10C181FB8NNNC.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 0.0012uF 100V C0G 5% SMD 0603 125\u00b0C Punched Paper T R Download PDF datasheet for C0603C122J1GAC3121.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 4.7pF 50V C0G 0.1pF SMD 0603 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for 06035U4R7BAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 180pF 100V C0G 1% Axial 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for SA101A181FAR.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.1uF 16V X7R 10% SMD 0402 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 0402YC104KAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 4.7uF 10V X7R 20% SMD 0805 125\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for 0805ZC475MAT2A.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 0.47uF 16V X7R 10% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for C0603C474K4RACAUTO.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 0.1uF 25V C0G 5% SMD 1206 125\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for C1206C104J3GAC.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.0047uF 50V C0G 10% SMD 1206 125\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for 12065A472KAT2A.pdf |