GCM21BR71H224KA37L Murata Manufacturing
GCM21BR71H224KA37L Images
Please contact us for more photos of GCM21BR71H224KA37L
Part Number GCM21BR71H224KA37L
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.22uF 50V X7R 10% SMD 0805 125\u00b0C Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level GCM21BR71H224KA37L
Datasheet download GCM21BR71H224KA37L.pdf
Request Quotation for GCM21BR71H224KA37L
GCM21BR71H224KA37L Specifications
Part Number GCM21BR71H224KA37L
Dielectric X7R
Voltage(DC) 50 V
Rad Hard No
Tolerance 10 %
Package/Case 0805
Construction Flat
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 270
Product Dimensions 2 x 1.25 x 1.25 mm
Capacitance Value 0.22 uF
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Depth 1.25 mm
Product Height 1.25 mm
Product Length 2 mm