| Part Number | GCM32EC71H106KA03L |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Manufacturing |
| Quantity in stock | 894040 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 10uF 50V X7S 10% SMD 1210 125\u00b0C Embossed Plastic Tape and Reel |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | GCM32EC71H106KA03L |
| Datasheet download |
| Part Number | GCM32EC71H106KA03L |
|---|---|
| Voltage(DC) | 50 V |
| Max Processing Temp | 260 |
| Pin Count | 2 |
| Tolerance | 10 % |
| Rad Hard | No |
| Case Size | 1210 |
| Package/Case | 1210 |
| Dielectric | X7S |
| Termination Style | Wraparound |
| Construction | Flat |
| Supplier Package | 1210 |
| Mounting | Surface Mount |
| Capacitance Value | 10 uF |
| Product Dimensions | 3.2 x 2.5 x 2.5 |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Lead Finish | Tin Over Nickel |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Product Depth | 2.5 mm |
| Product Height | 2.5 mm |
| Product Length | 3.2 mm |
| Product Weight | 0.11 gram |
| Replacement Part Number | PART-GCM32EC71H106KA03L |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
AVX | Cap Ceramic 68pF 50V C0G 5% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 06035A680JAT2A.pdf |
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 3.3uF 16V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for GRM31CR71C335KA01L.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.039uF 16V X5R 10% SMD 0402 85\u00b0C T R Download PDF datasheet for 0402YD393KAT2A.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 0.1uF 10V X5R 10% SMD 0402 85\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for C0402C104K8PAC7867.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 0.022uF 50V X7R 5% SMD 0805 125\u00b0C Bag Download PDF datasheet for C0805C223J5RAC.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 15pF 50V C0G 5% SMD 1206 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 12065A150JAT2A.pdf |
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 5.6pF 500V C0G 0.25pF SMD 1111 125\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for GQM22M5C2H5R6CB01L.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 1uF 10V X5R 10% SMD 0603 85\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 0603ZD105KAT2A.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 0.001uF 50VDC C0G 5% SMD 0603 Paper T R Download PDF datasheet for C0603C102J5GACTU.pdf |
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 1uF 50V X5R 10% SMD 0603 85\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for GRM188R61H105KAALD.pdf |