GJM1555C1H120FB01D Murata Manufacturing
GJM1555C1H120FB01D Images
Please contact us for more photos of GJM1555C1H120FB01D
Part Number GJM1555C1H120FB01D
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 12pF 50V C0G 1% SMD 0402 125\u00b0C Paper T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level GJM1555C1H120FB01D
Datasheet download GJM1555C1H120FB01D.pdf
Request Quotation for GJM1555C1H120FB01D
GJM1555C1H120FB01D Specifications
Part Number GJM1555C1H120FB01D
Construction Flat
Lead Finish Matte Tin
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 125 °C
Mounting Surface Mount
Dielectric C0G
Case Size 0402
Tolerance 1 %
Max Processing Temp 270
Capacitance Value 12 pF
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.5 mm
Case Style Ceramic Chip
Voltage(DC) 50 V
Package/Case 0402
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.5 mm
Product Length 1 mm