08052U270JAT2A AVX
08052U270JAT2A Images
Please contact us for more photos of 08052U270JAT2A
Part Number 08052U270JAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 27pF 200V C0G 5% SMD 0805 125\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 08052U270JAT2A
Datasheet download 08052U270JAT2A.pdf
Request Quotation for 08052U270JAT2A
08052U270JAT2A Specifications
Part Number 08052U270JAT2A
Construction Flat
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Capacitance Value 27 pF
Dielectric C0G
Case Style Ceramic Chip
Case Size 0805
Product Dimensions 2.01 x 1.25 x 1.02 mm
Operating Temperature -55 to 125 °C
MSL Level 1
Voltage(DC) 200 V
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Product Depth 1.25 mm
Product Height 1.02 mm
Product Length 2.01 mm