GR443DR73D472KW01L Murata Manufacturing
GR443DR73D472KW01L Images
Please contact us for more photos of GR443DR73D472KW01L
Part Number GR443DR73D472KW01L
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.0047uF 2000V X7R 10% SMD 1812 125\u00b0C Embossed T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level GR443DR73D472KW01L
Datasheet download GR443DR73D472KW01L.pdf
Request Quotation for GR443DR73D472KW01L
GR443DR73D472KW01L Specifications
Part Number GR443DR73D472KW01L
Dielectric X7R
Capacitance Value 0.0047 uF
Rad Hard No
Case Size 1812
Tolerance 10 %
Construction Flat
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 270
Product Dimensions 4.5 x 3.2 x 2 mm
Voltage(DC) 2 kV
Case Style Ceramic Chip
Package/Case 1812
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Depth 3.2 mm
Product Height 2 mm
Product Length 4.5 mm