GRM1555C1H2R2CA01D Murata Manufacturing
GRM1555C1H2R2CA01D Images
Please contact us for more photos of GRM1555C1H2R2CA01D
Part Number GRM1555C1H2R2CA01D
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 2.2pF 50V C0G 0.25pF SMD 0402 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level GRM1555C1H2R2CA01D
Datasheet download GRM1555C1H2R2CA01D.pdf
Request Quotation for GRM1555C1H2R2CA01D
GRM1555C1H2R2CA01D Specifications
Part Number GRM1555C1H2R2CA01D
Max Processing Temp 270
Tolerance 0.25 pF
Case Style Ceramic Chip
Case Size 0402
Dielectric C0G
Capacitance Value 2.2 pF
Operating Temperature -55 to 125 °C
Package/Case 0402
Voltage(DC) 50 V
Rad Hard No
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.5 mm
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.5 mm
Product Length 1 mm