GRM1555C1H3R9WA01D Murata Manufacturing
GRM1555C1H3R9WA01D Images
Please contact us for more photos of GRM1555C1H3R9WA01D
Part Number GRM1555C1H3R9WA01D
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 3.9pF 50V C0G 0.05pF SMD 0402 125\u00b0C Paper T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level GRM1555C1H3R9WA01D
Datasheet download GRM1555C1H3R9WA01D.pdf
Request Quotation for GRM1555C1H3R9WA01D
GRM1555C1H3R9WA01D Specifications
Part Number GRM1555C1H3R9WA01D
Tolerance 0.05 pF
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.5 mm
Voltage(DC) 50 V
Case Style Ceramic Chip
Package/Case 0402
Construction Flat
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Size 0402
Dielectric C0G
Capacitance Value 3.9 pF
Mounting Surface Mount
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.5 mm
Product Length 1 mm