GRM155R60J334KE01D Murata Manufacturing
GRM155R60J334KE01D Images
Please contact us for more photos of GRM155R60J334KE01D
Part Number GRM155R60J334KE01D
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.33uF 6.3V X5R 10% SMD 0402 85\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level GRM155R60J334KE01D
Datasheet download GRM155R60J334KE01D.pdf
Request Quotation for GRM155R60J334KE01D
GRM155R60J334KE01D Specifications
Part Number GRM155R60J334KE01D
Max Processing Temp 270
Operating Temperature -55 to 85 °C
Package/Case 0402
Voltage(DC) 6.3 V
Rad Hard No
Dielectric X5R
Tolerance 10 %
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.5 mm
Capacitance Value 0.33 uF
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.5 mm
Product Length 1 mm