GRM1885C1H2R0CA01J Murata Manufacturing
GRM1885C1H2R0CA01J Images
Please contact us for more photos of GRM1885C1H2R0CA01J
Part Number GRM1885C1H2R0CA01J
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 2pF 50V C0G 0.25pF SMD 0603 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level GRM1885C1H2R0CA01J
Datasheet download GRM1885C1H2R0CA01J.pdf
Request Quotation for GRM1885C1H2R0CA01J
GRM1885C1H2R0CA01J Specifications
Part Number GRM1885C1H2R0CA01J
Construction Flat
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.8
Tolerance 0.25 pF
Case Size 0603
Case Style Ceramic Chip
Capacitance Value 2 pF
Dielectric C0G
Package/Case 0603
Lead Finish Tin Over Nickel
Operating Temperature -55 to 125 °C
Termination Style Wraparound
Voltage(DC) 50 V
Supplier Package 0603
Rad Hard No
Pin Count 2
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.8 mm
Product Length 1.6 mm