GRM188R60J226MEA0J Murata Manufacturing
GRM188R60J226MEA0J Images
Please contact us for more photos of GRM188R60J226MEA0J
Part Number GRM188R60J226MEA0J
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 22uF 6.3V X5R 20% SMD 0603 85\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level GRM188R60J226MEA0J
Datasheet download GRM188R60J226MEA0J.pdf
Request Quotation for GRM188R60J226MEA0J
GRM188R60J226MEA0J Specifications
Part Number GRM188R60J226MEA0J
Construction Flat
Mounting Surface Mount
Capacitance Value 22 uF
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.8
Case Style Ceramic Chip
Case Size 0603
Lead Finish Tin Over Nickel
Package/Case 0603
Voltage(DC) 6.3 V
Dielectric X5R
Supplier Package 0603
Operating Temperature -55 to 85 °C
Max Processing Temp 260
Tolerance 20 %
Pin Count 2
Rad Hard No
Termination Style Wraparound
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.8 mm
Product Length 1.6 mm