GRM188R60J474KA01D Murata Manufacturing
GRM188R60J474KA01D Images
Please contact us for more photos of GRM188R60J474KA01D
Part Number GRM188R60J474KA01D
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.47uF 6.3V X5R 10% SMD 0603 85\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level GRM188R60J474KA01D
Datasheet download GRM188R60J474KA01D.pdf
Request Quotation for GRM188R60J474KA01D
GRM188R60J474KA01D Specifications
Part Number GRM188R60J474KA01D
Case Size 0603
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.8 mm
Case Style Ceramic Chip
Max Processing Temp 270
Operating Temperature -55 to 85 °C
Capacitance Value 0.47 uF
Tolerance 10 %
Voltage(DC) 6.3 V
Dielectric X5R
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.8 mm
Product Length 1.6 mm