| Part Number | C315C220J5G5TA |
|---|---|
| Manufacturer | KEMET |
| Quantity in stock | 477080 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 22pF 50V C0G 5% Radial 2.54mm 125\u00b0C Bulk |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | C315C220J5G5TA |
| Datasheet download |
| Part Number | C315C220J5G5TA |
|---|---|
| Mounting | Through Hole |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Termination Style | Radial |
| Case Style | Dipped |
| Wire Form | Straight |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 5 % |
| Capacitance Value | 22 pF |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Package/Case | 3.81(Max) X 2.54(Max) X 5.33(Max) |
| Seated Plane Height | 6.85 mm |
| Max Processing Temp | 260 |
| MSL Level | 1 |
| Dielectric | C0G |
| Product Dimensions | 3.81 x 2.54 x 5.33 mm |
| Lead Diameter | 0.51 mm |
| Voltage(DC) | 50 V |
| Lead Pitch For Radial | 2.54 mm |
| Product Depth | 2.54(Max) mm |
| Product Height | 5.33(Max) mm |
| Product Length | 3.81(Max) mm |
| Replacement Part Number | PART-C315C220J5G5TA |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Samsung Electro-Mechanics | Cap Ceramic 47pF 50VDC C0G 5% SMD 0603 Paper T R Download PDF datasheet for CL10C470JB8NNNC.pdf |
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 0.022uF 50V X7R 10% SMD 0402 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for GRM155R71H223KA12D.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.0056uF 50V X7R 10% SMD 0402 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 04025C562KAT2A.pdf |
|
NIC Components | Cap Ceramic 3pF 50V C0G 0.25pF SMD 0603 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for NMC0603NPO3R0C50TRPF.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Cap Ceramic 100uF 4V X5R 20% SMD 1206 85\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for AMK316ABJ107ML-T.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 0.01uF 1500V X7R 10% SMD 1808 Plastic T R Download PDF datasheet for C1808C103KFRACTU.pdf |
|
AVX | Capacitor SMD Ceramic 0201 Case 25Vdc C0G (NP0) Dielectric 8.2pF \u00b10.25pF \u00f87\"T R Download PDF datasheet for 02013A8R2CAT2A.pdf |
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 0.33uF 50V X7R 10% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for GCM219R71H334KA55D.pdf |
|
Vishay | Cap Ceramic 820pF 200V C0G 10% SMD 0805 150\u00b0C Plastic T R Download PDF datasheet for VJ0805A821KXCAT.pdf |
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 0.0047uF 50V X7R 10% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for GRM188R71H472KA01D.pdf |