GRM188R61H105KAALD Murata Manufacturing
GRM188R61H105KAALD Images
Please contact us for more photos of GRM188R61H105KAALD
Part Number GRM188R61H105KAALD
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 1uF 50V X5R 10% SMD 0603 85\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level GRM188R61H105KAALD
Datasheet download GRM188R61H105KAALD.pdf
Request Quotation for GRM188R61H105KAALD
GRM188R61H105KAALD Specifications
Part Number GRM188R61H105KAALD
Construction Flat
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.8 mm
Case Style Ceramic Chip
Capacitance Value 1 uF
Case Size 0603
Package/Case 0603
Voltage(DC) 50 V
Dielectric X5R
Rad Hard No
Tolerance 10 %
Operating Temperature -55 to 85 °C
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.8 mm
Product Length 1.6 mm