GRM188R71E105KA12D Murata Manufacturing
GRM188R71E105KA12D Images
Please contact us for more photos of GRM188R71E105KA12D
Part Number GRM188R71E105KA12D
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 1uF 25V X7R 10% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level GRM188R71E105KA12D
Datasheet download GRM188R71E105KA12D.pdf
Request Quotation for GRM188R71E105KA12D
GRM188R71E105KA12D Specifications
Part Number GRM188R71E105KA12D
Dielectric X7R
Voltage(DC) 25 V
Rad Hard No
Tolerance 10 %
Max Processing Temp 270
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.8 mm
Case Style Ceramic Chip
Case Size 0603
Capacitance Value 1 uF
Package/Case 0603
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.8 mm
Product Length 1.6 mm