GRM188R71H222KA01D Murata Manufacturing
GRM188R71H222KA01D Images
Please contact us for more photos of GRM188R71H222KA01D
Part Number GRM188R71H222KA01D
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.0022uF 50V X7R 10% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level GRM188R71H222KA01D
Datasheet download GRM188R71H222KA01D.pdf
Request Quotation for GRM188R71H222KA01D
GRM188R71H222KA01D Specifications
Part Number GRM188R71H222KA01D
Max Processing Temp 270
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.8 mm
Capacitance Value 0.0022 uF
Case Size 0603
Package/Case 0603
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Style Ceramic Chip
Dielectric X7R
Voltage(DC) 50 V
Rad Hard No
Tolerance 10 %
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.8 mm
Product Length 1.6 mm