GRM2165C1H201JA01D Murata Manufacturing
GRM2165C1H201JA01D Images
Please contact us for more photos of GRM2165C1H201JA01D
Part Number GRM2165C1H201JA01D
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 200pF 50V C0G 5% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level GRM2165C1H201JA01D
Datasheet download GRM2165C1H201JA01D.pdf
Request Quotation for GRM2165C1H201JA01D
GRM2165C1H201JA01D Specifications
Part Number GRM2165C1H201JA01D
Construction Flat
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 270
Dielectric C0G
Case Style Ceramic Chip
Case Size 0805
Operating Temperature -55 to 125 °C
Capacitance Value 200 pF
Voltage(DC) 50 V
Rad Hard No
Package/Case 0805
Tolerance 5 %
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm