GRM31A5C3A101JW01D Murata Manufacturing
GRM31A5C3A101JW01D Images
Please contact us for more photos of GRM31A5C3A101JW01D
Part Number GRM31A5C3A101JW01D
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 100pF 1000V C0G 5% SMD 1206 125\u00b0C Paper T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level GRM31A5C3A101JW01D
Datasheet download GRM31A5C3A101JW01D.pdf
Request Quotation for GRM31A5C3A101JW01D
GRM31A5C3A101JW01D Specifications
Part Number GRM31A5C3A101JW01D
Voltage(DC) 1 kV
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Case Size 1206
Construction Flat
Lead Finish Matte Tin
Package/Case 1206
Mounting Surface Mount
Capacitance Value 100 pF
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 1 mm
Dielectric C0G
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Style Ceramic Chip
Max Processing Temp 270
Product Depth 1.6 mm
Product Height 1 mm
Product Length 3.2 mm